Městská slavnost 2016

V rámci TOP týdne ve Spáleném Poříčí se naše MAS opět podílela na tradiční celodenní městské slavnosti. Představeny byly zejména zrealizované projekty na našem území. Byly připraveny ukázky výroby sýrů, olejů a bezlepkových muk, vazby z květin a přírodnin a řemeslná dílna. Jako zdravé občerstvení byl přichystán mošt vyráběný přímo na místě na moštovači pořízeném v rámci projektu spolupráce.

 

 

Filípek na rehabilitaci

aneb Sbírka víček pomohla dobré věci

Filípek Marků jezdí s maminkou do lázní na různá cvičení. Jeden rehabilitační pobyt mu umožnila i sbírka víček, které se účastnili lidé ze širokého okolí Smolivecka. Celkem jsme vybrali 1720 kg víček a pro Filípka tak získali 9460 Kč. Více po rozkliknutí článku.

Pozvánka na workshop Technika

Nepomuk - 15.3.2014

Místní akční skupiny OS Aktivios, Radbuza a Sv. Jana z Nepomuku vás zvou na workshop zaměřený na budování nových expozic v rámci projektu spolupráce „Otevíráme poklady venkova“ v rámci Programu rozvoje venkova.
 
Datum Sobota 15.3.2014 10:00 - 16:00 hod.
Zelenohorská pošta Nepomuk (Lesák), Zelenohorská 76, Nepomuk (Plzeň-jih)

 

Pozvánka na Slavnostní otevření expozice

B-24 Liberator

Vzdělávací semináře projektu Renesance venkovského ovocnářství

Seminář na téma Výroba ovocných produktů tradičně i moderně, který se konal ve čtvrtek 30.1. 2014, otestoval maximální kapacitu společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou ve Spáleném Poříčí. Trochu překvapivě, neboť nebývá v dnešní době zvykem, aby místnosti, ve kterých se pořádají vzdělávací akce, zrovna praskaly ve švech.
 

Seminář HISTORICKÉ OBJEKTY

Zveme Vás na seminář HISTORICKÉ OBJEKTY, v úterý 25.2. odpoledne do Spáleného Poříčí. Bude řeč o objektech, které nejsou možná v pravém slova smyslu historickými památkami, ale přesto jsou pro venkov typické a utvářejí charakter místa. Jak uchovat "tvář venkova" a přitom nežít ve skanzenu? Přednášky nazvané VENKOVSKÝ DŮM NA PLZEŇSKU - POZNÁNÍ, OBNOVA A OCHRANA a VENKOVSKÁ ZAHRADA nejsou určeny jen těm, kteří obnovují svůj starší domek nebo vylepšují zahrádku, ale i těm, kteří o vzhledu prostoru vsí a městeček rozhodují (samospráva, zastupitelé obcí, projektanti). Vítáni jsou samozřejmě i všichni ostatní, které daná problematika zajímá. Podrobnosti najdete v přiložené pozvánce.
Účast na semináři je zdarma.

Workshop "Řemesla" - pozvání

Srdečně Vás zveme na další ze čtyř workshopů v rámci realizace projektu „ Otevíráme poklady venkova“ , tentokrát na zámku v Rochlově  v sobotu 22.2.2014 od 10 do 16 hod na  téma ŘEMESLA. V případě zájmu se hlašte na e-mailu info@mas-radbuza.cz a to nejpozději do 19.2.2014.

Pozvánka na ovocnářské semináře

Možnosti extenzivního ovocnářství v dnešní době a Výroba ovocných produktů tradičně i moderně

Srdečně zveme na 2 ovocnářské semináře s tématy Možnosti extenzivního ovocnářství v dnešní době (Nepomuk, 18.3.2014) a Výroba ovocných produktů tradičně i moderně (Žinkovy, 20.3.2014).Více informací a pozvánky po rozkliknutí tohoto článku.

Regionální tipy na vánoční dárky

Pověsti z míst tajemných i kouzelných: svazek 3 ks regionálních publikací pověstí spolu s CD namluveným Mistrem Otakarem Brouskem st. (doporučená prodejní cena kompletu 249,- Kč. Na prodejnách jsou poslední volné výtisky).

Prameny 2013-15: turistický almanach jižního Plzeňska. Tipy na výlety, zajímavosti regionu, barevné fotografie, vícejazyčná mutace. (doporučená prodejní cena 120,- Kč).

Pozdravy z časů císařpána: Nepomucko, Spálenopoříčsko, Žinkovsko. Publikace historických pohlednic měst a obcí Mikroregionu Nepomucko. Vychází 18. prosince v limitované edici. (doporučená prodejní cena 120,- Kč).

Žinkovský andělíček pro štěstí: unikátní pamětní mince v limitované edici na podporu vzácných žinkovských soch od Lazara Widemanna (doporučená prodejní cena 100,- Kč).

 Zakoupíte v informačních centrech Mikroregionu Nepomucko či v plzeňském knihkupectví Chmela na Americké třídě 32 (objednávky na dobírku přes www.chmelaknihy.cz, tel. 602 330 790).

Sbírka víček od PET lahví

 Obec Mladý Smolivec chce podpořit jednoho ze svých občánků, Filipa Marka, chlapce, který se narodil postižený a jeho zdravotnímu stavu by pomohl pobyt v lázních.

Pozvánka na TOP týden do Spáleného Poříčí

Tzv. Top týden je tradiční akcí města Spálené Poříčí, které v něm prezentuje co nejvíce akcí a aktivit z různých odvětví kultury a zábavy. Většina akcí je zpřístupněna zdarma tak, aby je mohli navštívit opravdu všichni. Na některých akcích se podílí coby partner i MAS sv. Jana z Nepomuku.

PROGRAM TOP TÝDNE 7. – 15. ZÁŘÍ 2013:

Nabídka prezentace v turistickém bulletinu Prameny 2013-15

 V rámci projektu Místních akčních skupin "Skrytá bohatství aneb venkov Plzni" vzniká za podpory Programu rozvoje venkova almanach Prameny 2013-15, ve kterém bude prezentována historie a zajímavosti regionu Nepomucka, Spálenopoříčska a Žinkovska.

Cyklostezka „Formanská stezka“ Starý Smolivec – Dožice je téměř dokončená

Projekt Cyklostezka „Formanská stezka“ Starý Smolivec – Dožice se blíží do finále. V roce 2009 jsme zahájili práce na projektu cyklostezky ze Starého Smolivce do Dožic. Nejprve předcházel koncept projektu, projektová dokumentace, stavební povolení. Poté následovala první žádost o dotaci, bohužel neúspěšná a poté druhá a tam jsme již podporu získali. Projekt cyklostezky byl vybrán v 17. výzvě Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad – rozvoj cestovního ruchu.

Sladké mámení - Dobroty na plotně i v kuchařce

hledáme recepty regionu

Aktuálně se soustavně skloňují termíny Evropské hlavní město kultury - na Slovensku Košice a v Česku Plzeň. Většina aktivit se soustřeďuje do těchto dvou měst. Jako by se vytrácelo nevědomky v kontextu, z kterého obě města vycházejí. Plzeň by nikdy nebyla tím, čím je, bez širokého a bohatého zázemí celého regionu, celého Plzeňského kraje. A to samé lze povědět o Košicích. Nebýt kraje východního Slovenska, bylo by město mnohem chudší po všech stránkách. Právě na tomto kontextu, na bohatství historie, tradicích, kulturním dědictví, ale i aktivit současnosti a budoucnosti chceme soustředit pozornost na tento projekt v rámci dvou krajů, které jakoby ležely zrcadlově proti sobě v rámci svých zemí.

Pozvánka na tvůrčí dílny

Rádi bychom Vás pozvali na nové tvůrčí dílny v Partolticích. Komletní nabídku naleznete v tomto odkazu: http://panamo.cz/

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY