MAS na studijní návštěvě v Chorvatsku ve fotografii

Dům pro seniory Giovanni ve Vrsi 

Studijní návštěva Místní akční skupiny v Chorvatsku

 Ve druhé polovině září vyrazila skupina členů a dalších aktérů z území Místní akční skupiny svatého Jana z Nepomuku na již třetí studijní návštěvu do území chorvatské Místní akční skupiny BURA v rámci projektu „rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb prostřednictvím vzdělávání zastupitelů a poskytovatelů služeb“, realizovaném   za podpory programu Erasmus+. Celý článek o studijní návštěvě naleznete zde

 

MAS na studijní návštěvě v Bretani ve fotografii

1) Oficiální zahájení návštěvy na radnici ve městě Plaintel

2) Návštěva v Les Mauriers - chráněné dílny

3) dílny v Les Mauriers

4)

La délégation tchèque aneb MAS na studijní návštěvě v Bretani

Ve třetím květnovém týdnu vyrazila skupina členů a dalších aktérů z území Místní akční skupiny svatého Jana z Nepomuku na studijní návštěvu do francouzské Bretaně v rámci projektu "Rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb prostřednictvím vzdělávání zastupitelů a poskytovatelů služeb", realizovaném za podpory programu Erasmus+. Program návštěvy navazoval na aktivity březnového českého týdne a naši účastníci společně s účastníky chorvatské Místní akční skupiny BURA měli možnost porovnat systém poskytování sociálních služeb ve francouzském venkovském regionu a u nás.

 

fotografie z Chorvatsko-Francouzské návštěvy

 

První týden mezinárodní spolupráce má své výsledky

Místní akční skupina (MAS) svatého Jana z Nepomuku realizuje od září 2016 v rámci programu Erasmus+ projekt "Rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb prostřednictvím vzdělávání zastupitelů a poskytovatelů služeb", jehož cílem je vzdělávání prostřednictvím výměny zkušeností a příkladů dobré praxe se zahraničními partnery. Partnerskými organizacemi jsou chorvatská Místní akční skupina BURA a francouzské sdružení obcí Syndicat de Lorge.

 

 

Návštěva partnerů z Francie a Chorvatska od 22. do 27. 3.

Návštěva partnerů z mikroregionu v Bretani, Francie, a z místní akční skupiny v Chorvatsku od 22. do 27. 3. na Nepomucku a Spálenopoříčsku 

Příští týden přijedou obecní zastupitelé, poskytovatelé sociálních služeb a pracovníci s mládeží z Francie a z Chorvatska. Společně se zástupci české strany (starosty, pracovníky pečovatelské služby a pracovníky neziskových organizací) navštívíme zařízení pro seniory, komunitní centra, stacionáře a další zařízení a služby v území i v jeho okolí (Plzeň, Přeštice). Budeme porovnávat systémy sociálních služeb v jednotlivých zemích a hledat nejlepší řešení pro specifický venkovský prostor.

Jste srdečně zváni na závěrečný společenský večer, který se bude konat v pondělí 27. 3. od 18 hodin ve Wellness hotelu Brdy ve Spáleném Poříčí.

Pokud byste se chtěli zúčastnit odborného programu, prosím ozvěte se koordinátorce projektu Adéle Maškové na e-mail: adela.maskova@masnepomucko.cz, telefon: 724 379 935. Kapacita je omezená.

Celý název projektu je „Rozvoj a zkvalitnění sociálních služeb prostřednictvím vzdělávání zastupitelů a poskytovatelů služeb“. Projekt podpořil program Erasmus+. 

 Partnery projektu jsou: MAS SJN, Syndicat de Lorge a LAG Bura


Fotky ze setkání projektového týmu 15.11.2016

Fotky ze setkání projektového týmu 15.11.2016 projektu Education of decision-makers and social service providers - quality in care

 

Územím MAS svatého Jana z Nepomuku zněla francouzština a slovinština

Typické listopadové počasové provázelo setkání realizačního týmu projektu Education of decision-makers and social services providers – quality in care, který naše MAS realizuje společně se slovinskou Univerzitou v Mariboru a francouzským sdružením obcí CAP4.

Celý článek zde

Fotokniha Jak druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov

Fotokniha z projektu "Jak Druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov" ke stažení na našich webových stránkách! Podívejte se, jak žáci základních škol  Spálené Poříčí a Žinkovy a jejich kamarádi ze slovenských škol Tulčík a Lubotice z území MAS Šafrán prožili dva týdny práce, zábavy i dobrodružství ale především, co nového se naučili. Fotokniha ke stažení zde

Jak druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov

Úkolem účastníků projektu "Jak druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov", podpořeného z programu Evropské unie Erasmus+, bylo zpracovat reportáže na téma, která si pro ně připravili pamětníci II. světové války z území naší MAS a z území partnerské MAS Šafrán. Z těchto příběhů zpracovali zajímavé prezentace:

Dětský pohled na druhou světovou válku

Osvobození Spáleného Poříčí

Příběh bratří Šloufů

Vojenská technika počas II. sv. vojny

Vysťahovanie obcí podbrdska počas 2. svetovej vojny

 

 

Mobilita naší mládeže je v poločase

Ten nastal v pátek 25.09.2015 v Zámecké restauraci v Žinkovech při Veřejném ukončení českého týdne projektu „Jak Druhá světová válka ovlivnila český a slovenský venkov“, podpořeném z programu Evropské unie Erasmus+. Součástí veřejného zakončení byly prezentace reportáží našich mezinárodních týmů. Týmy byly složeny ze žáků našich partnerských základních škol z území MAS svatého Jana z Nepomuku - Žinkovy a Spálené Poříčí a základních škol z území našeho partnera MAS Šafrán - Ťulčík a Ľubotice. Jejich úkolem bylo zpracovat reportáž z vyprávění šesti lokálních pamětníků Druhé světové války a jejich příběh či tematické vyprávění interpretovat veřejnosti z řad zástupců města Spáleného Poříčí a městyse Žinkovy, zástupcům obou našich základních škol a rodičům a blízkým, kteří naši mládež přišli podpořit.,

Projekt výměny mládeže Erasmus+ startuje

V dubnu letošního roku podala naše Místní akční skupina projekt do programu Erasmus+, což je nový vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže.

Projekt byl podpořen a dokonce hodnocen jako jeden z nejlepších!
Projekt nese název „Jak Druhá světová válka ovlivnil český a slovenský venkov“ a naším partnerem je Místní akční skupina Šafrán ze Slovenska.

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY