Fotosoutěž Blízké vzdálené prodloužena!

Až do 15. října 2012 mají všichni amatérští fotografové možnost zasílat své snímky z našeho kraje do fotosoutěže MAS sv. Jana z Nepomuku s názvem Blízké vzdálené a podpořit tak náš kraj v prezentaci coby součást Evropského hlavního města kultury. Nejlepší fotografie budou nejen oceněny zajímavými cenami, ale spolu se jmény autorů taktéž publikovány v mnoha propagačních materiálech evropského rozměru. Více ve článku...

Fotosoutěž

 Fotografická soutěž

MEZI KOPCI & YCP 15:26

 Loga fotosoutěže

Soutěž je určena amatérským fotografům, dokumentujícím svými „fotopohledy“ území Nepomucka a Spálenopoříčska.

Vyhlášená témata:

 1. MEZI KOPCI krajina – architektura – památky

 2. YCP 15:26 young creative photography – netradiční pohledy na akce, aktivity a zábavu mladých (zvláštní kategorie pro mladé fotografy do 26 let)

 3. Svatý Jan Nepomucký – nejznámější Čech v tisících soch kolem nás – zvláštní celosvětově otevřená kategorie

Další informace:

 • každý autor může do soutěže přihlásit maximálně 5 fotografií ke každému tématu, v případě cyklu maximálně 4 fotografie v cyklu a maximálně jeden cyklus v jedné kategorii

 • fotografie budou přijímány pouze v digitální podobě ve formátu JPEG nebo TIFF s minimálním rozlišením 2469x1664 pixelů (větší rozlišení mají přednost), po retuši a barevné korekci autorem (zaslané fotografie nebudou pořadatelem upravovány)

 • každý autor je povinen vyplnit přihlášku, kterou bude možné získat od června na této webové stránce, případně ji na vyžádání zašleme mailem (mas.nepomucko@seznam.cz)

 • fotografie do soutěže zasílejte na adresu: info@multimedia-activity.cz (po domluvě můžete využít naše FTP)

 • uzávěrka soutěže je 30.8. 2009

Hodnocení soutěže a vyhlášení výsledků:

 • přihlášené fotografie budou anonymně hodnoceny porotou složenou ze zástupců MAS sv. Jana z Nepomuku, partnerů soutěže a nezávislých profesionálních fotografů

 • všechny přihlášené fotografie budou prezentovány na vernisáži  výstavy MEZI KOPCI & YCP 15:26 v říjnu 2009 v Malé galerii v Nepomuku, vybrané snímky se stanou součástí putovní výstavy, která může zavítat i k vám

 • vyhlášení vítězných fotografií a předání cen bude součástí vernisáže

 • fotografie budou zveřejněny na internetových stránkách www.mas.nepomucko.cz

Odesláním či odevzdáním snímků do fotosoutěže MEZI KOPCI & YCP 15:26 potvrzuje soutěžící, že se jedná o jeho vlastní autorskou fotografii a každý autor tak vyjadřuje svůj souhlas se zněním pravidel soutěže, jakož i souhlas s tím, že fotografie z této soutěže mohou být použity pro propagační a informační účely MAS sv. Jana z Nepomuku, vždy s uvedením jména autora.

 

MEZI KOPCI & YCP 15:26 k lepšímu poznání sebe samých

Občanské sdružení MAS sv. Jana z Nepomuku se pokouší na principech iniciativy Leader podporovat místní projekty a aktivity směřující ke zvýšení kvality života obyvatel, smysluplnému využívání volného času, ale třeba i rozvoji drobného podnikání a cestovního ruchu. Proto je nezbytná komunikace s obyvateli a subjekty zde působícími, ale také dobrá znalost území samotného. A nejedná se jen o statistická šetření, stejně dobře mohou posloužit postřehy lidí, kteří chodí s otevřenýma očima a všímají si té spousty hezkých a zajímavých věcí kolem nás. Patříte-li mezi ně i vy, připojte se k naší „analýze“ území, na které MAS sv. Jana z Nepomuku působí a zúčastněte se fotografické soutěže MEZI KOPCI & YCP 15:26.

Fotoaparátem Martiny Krumpholcové „MEZI KOPCI“ v Tojicích a okolí

Začátkem dubna vyhlásila MAS ve spolupráci se svými partnery fotografickou soutěž.  Všichni nadšení, dobří, výborní, ale i třeba úplně amatérští a ne zrovna nejšikovnější fotografové, to posledně jmenované je třeba pro mne hodně důležitá informace, mohou přihlásit svoje fotografie. Podmínkou je fotit na území Nepomucka a Spálenopoříčska a do soutěže přihlásit fotografie aktuální, nejlépe z letošního roku. Nebojte, na focení je spoustu času, uzávěrka soutěže je až na konci letních prázdnin.
Já osobně určitě vyfotím obraz madony, malovaný na stěně naší kapličky. Autorem je akademický malíř Stanislav Staněk. Zaostřit zkusím také na Bílý potok, dominantní stromy v okolí, památník padlých …. a nelze nezkusit vyfotit Zelenou horu.
Možností je tolik. Jen se bojím, že až si fotky stáhnu do počítače, budou neostré, se špatným světlem, nebo bude madoně sedět na ruce saranče, jak se mi to stalo posledně. Proto spoléhám, že vy všichni šikovnější a zkušenější fotografové, zacílíte svoje objektivy na tu spoustu krásných míst tady u nás a já se potěším na závěrečné výstavě fotografií, nejen vaším umem, ale hlavně krásou kraje, kde žiju.
Martina Krumpholcová, Tojice
                                                                                

S Richardem Böhnelem na procházce MEZI KOPCI

Mezi kopci, pokud nejsou příliš strmé a přespříliš se nad krajinu vypínající, je mi dobře, skoro bych řekl božsky. Nejenom proto, že jsem - pokud se mi ovšem podaří dosíci jejich vrcholu - o kousinýnek blíž té nekonečně měnivé obloze, kterou na svých pastelech právě o tuto její báječnou vlastnost připravuji v zájmu vyniknutí krajiny, která se pod ní rozprostírá, choulí nebo krčí, ale zejména proto, že se mohu rozhlédnout do širého kraje, kochat se jeho proměnlivou krásou a snít i přemýšlet do kterého záhybu té krajiny se vydat za dalším kocháním i poznáváním. A vůbec - mám-li kdy pocit naprosté svobody, je to právě na některém z těch našich rozumných, nevysokých kopců, které člověku ochotně propůjčují sice jen začátečnický pilotní průkaz, ale zato ho neohrožují závratí. A pokud snad, pak jenom z úchvatnosti spatřeného.
Podobné pocity mívám, když stanu na okraji či v těsné blízkosti obce Pohoří, odkud je snadné rozprávět s šumavskými kopci a také jejich bližšími, i když zdaleka ne tak velebnými a tajemnými kamarády. Anebo v okolí Železného Újezda.
Naopak, mám-li touhu potěšit se českou, ladovskou vískou, rozesetou na výšině pod kostelíkem, neváhám zamířit k Řesanicím. A mám-li chuť prodloužit si slastný pocit naplnění té představy, namířím si to od Myslívského rybníku nádherně se v bocích vlnící silnicí nahoru k Myslívu. Co krok, to změna, co krok, to zážitek a v úhrnu pak požitek nejen smyslový. Připočtu-li pak kouzlení tak nádherně proměnlivé paní Přírody, dalo by se mluvit o nekonečném koncertu citů a pocitů, který je volně přístupný všem, kdo mají oči i srdce dokořán.
Kdo by odolal...?
Richard Böhnel, Mileč

 

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY