Místní akční skupina sv. Jana z Nepomuku

Místní akční skupina sv. Jana z Nepomuku

Aktuality

Semináře o přírodních zahradách budou pokračovat

Autor: Michal Arnošt
zveřejněno: 30. 01. 2015 14:02 hod., aktualizováno: 30. 01. 2015 14:27 hod.

Mít na zahradě koutky původní přírody je přáním stále většího počtu zahrádkářů. Od té doby, co se mnoho druhů rostlin a živočichů stává vzácností a v naší intenzivně obhospodařované krajině, zdá se, pro ně nezbývá místo, snaží se čím dál víc lidí poskytnout jim útočiště alespoň ve své zahradě. To potvrdil také zájem účastníků prvního semináře na téma Přírodní zahrady, které uspořádalo Ekoncentrum ve Spáleném Poříčí loňský podzim.

 

A tak Ekocentrum ve spolupráci s MAS svatého Jana z Nepomuku a lektorkami Terezou Tomanovou a Alenou Gajduškovou spojili síly a rozhodli se pokračovat s dalšími semináři a workshopy tematicky zaměřenými na jednotlivé aspekty přírodních zahrad. Na téma „druhový a odrůdový sortiment pro přírodní zahrady, aneb musíme znát, co sázíme“ proběhl první z pokračování seminářů v úterý 27. ledna opět v Ekocentru ve Spáleném Poříčí. Obsáhlé povídání o druhovém a odrůdovém sortimentu doplnily zajímavé poznatky ke starým ovocným a zeleninovým odrůdám, či původním dřevinám pro živé ploty.

A protože je dobré vědět nejen, co sázíme, ale také jak to chutná a jak je možné to využít v domácí kuchyni, či lékárně, je každý seminář obohacen malým kulinářským kroužkem. Na semináři tak mohli účastníci ochutnat špaldové koláčky, cibulový koláč, či třeba jasanový čaj, rakytníkovou šťávu, jablečný mošt z odrůdy Matčino, či několik druhů likérů a šípkové víno.

Další seminář je naplánován na začátek března, termín ještě upřesníme na www.mas.nepomucko.cz. Tentokrát nás bude zajímat správná péče o půdu a mikroklima zahrady. Naučíme se vyrábět jíchy, které pomáhají ke zdravější zahradě s vyššími výnosy. Samozřejmě budeme opět ochutnávat. A snad se podaří také rozvinout diskuse o založení semínkové burzy, či směně sazenic a výpěstků.

Prezentaci najdete zde.

Pár fotografií z akcí najdete ve fotogalerii.

 

.

 

 

 

Aktuality a informace:

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY