Expozice historické zemědělské techniky v Nepomuku byla otevřena

Za hudebního doprovodu folklorní skupiny Plzeňský MLS byla otevřena Expozice historické zemědělské techniky ve dvoře Hotelu U Zeleného stromu v Nepomuku.

MASky bez masky

Projekt spolupráce MAS

Cílem projektu je vytvoření metodiky pro monitoring a hodnocení rozvojových strategií MAS.

 

Brožura o historii ovocnářství na Nepomucku a Spálenopoříčsku je na světě

 Možná ctěný čtenáři namítneš, že Nepomucko přece není a nikdy ani ovocnářskou oblastí nebylo, tak jaká pak „renesance ovocnářství“? Prvně, ono to trochu jinak s tím ovocnářstvím může byt na Spalenopořičsku. A za druhé, co vlastně víme o historii pěstovaní ovoce na Nepomucku? S jistotou jen to, že i přes ne zrovna ideální podmínky se v sadech a zahradách ovoce pěstovalo i zde. A pěstuje se i dnes. 

Žinkovští zahrádkáři si osvojili řez ovocných stromů

Před necelým rokem jsme v rámci projektu Renesance venkovského ovocnářství uspořádali v Žinkovech přednášku Výroba ovocných produktů tradičně i moderně. Zájem tenkrát byl značný, navíc se, zahradnicky řečeno, „podařilo zasít semínko“ další spolupráce.

Nepomuk navštívili filmaři

Popravdě, nebyl to běžný profesionální filmový štáb, jako ho běžně známe, ale přesto: v týdnu od 11. - 15. 8. 2014 vznikly v Nepomuku celkem 2 krátké animované filmy, které pod vedením lektorek z plzeňské Animánie vytvořily děti z regionu. Stalo se tak díky projektu spolupráce Místních akčních skupin svatého Jana z Nepomuku, Aktivios a Radbuza a jejich projektu „Otevíráme poklady venkova“, podpořeném z Programu venkova ČR a zaměřeném v první řadě na budování regionálních minimuzeí, ale k tomu navíc obohaceném o spoustu podobně krásných myšlenek.

 

Zkušební sad u Tojic byl otevřen za ptačího zpěvu

Nedělní ráno se slunce jen obtížně prokousávalo v údolích se povalující mlhou. I přesto se v Tojicích u kapličky sešla početná skupina účastníků akce, na jejíž organizaci spojili síly Nepomucký ornitologický spolek, Český svaz včelařů, o.s. Nepomuk a MAS svatého Jana z Nepomuku ...

Radochovy zavoněly dobrotami z ovoce

V sobotu 3. května 2014 se v malé obci Radochovy na jižním Plzeňsku konala v pořadí již čtvrtá gastronomicko kulturní a společenská akce, kterou pořádal spolek radochovských a petrovických žen zvaných Sestry v akci. Letošním tématem se stalo ovoce, které se pěstuje v naší oblasti – v našich zahrádkách a sadech nebo roste v lese, tedy zejména jablka, hrušky, švestky, třešně, rybíz, ostružiny, maliny, borůvky ....

Animační tábor - pozvánka

Máš rád práci s moderní technikou? Zajímá Tě místní historie? Baví tě tvořit? A chceš se spolu s námi stát tvůrcem animovaného filmu?

Pak právě pro tebe je tu Letní animační soustředění, které bude tematicky zaměřené na místní historii. Vzniknou během něho krátké animované filmy, které se budou promítat i na Juniorfestu 2014.

Workshop Příroda

srdečně Vás zveme na zajímavý workshop "Příroda" věnovaný nově vznikajícím regionálním expozicím.

Renesance venkovského ovocnářství a 3. bod skautského zákona

Je to už několik měsíců, přesněji od 1. listopadu loňského roku, co se při vycházce cyklostezkou od nákupního střediska k hřišti můžeme pokochat upraveným okolím asfaltové stezky. Jistě vám neuniklo, že cesta je lemována čerstvou výsadbou ovocných stromků, jabloní, ale také keříky rybízu, angreštu, či aronií.

Pozvánka na workshop Technika

Nepomuk - 15.3.2014

Místní akční skupiny OS Aktivios, Radbuza a Sv. Jana z Nepomuku vás zvou na workshop zaměřený na budování nových expozic v rámci projektu spolupráce „Otevíráme poklady venkova“ v rámci Programu rozvoje venkova.
 
Datum Sobota 15.3.2014 10:00 - 16:00 hod.
Zelenohorská pošta Nepomuk (Lesák), Zelenohorská 76, Nepomuk (Plzeň-jih)

 

Vzdělávací semináře projektu Renesance venkovského ovocnářství

Seminář na téma Výroba ovocných produktů tradičně i moderně, který se konal ve čtvrtek 30.1. 2014, otestoval maximální kapacitu společenské místnosti Domu s pečovatelskou službou ve Spáleném Poříčí. Trochu překvapivě, neboť nebývá v dnešní době zvykem, aby místnosti, ve kterých se pořádají vzdělávací akce, zrovna praskaly ve švech.
 

Workshop "Řemesla" - pozvání

Srdečně Vás zveme na další ze čtyř workshopů v rámci realizace projektu „ Otevíráme poklady venkova“ , tentokrát na zámku v Rochlově  v sobotu 22.2.2014 od 10 do 16 hod na  téma ŘEMESLA. V případě zájmu se hlašte na e-mailu info@mas-radbuza.cz a to nejpozději do 19.2.2014.

Pozvánka na Workshop

věnovaný nově vznikajícím regionálním expozicím

V rámci podpory Programu rozvoje venkova ČR, Osa 4 Leader, opatření 4.2.1 byl podpořen projekt spolupráce tří místních akčních skupin OS Aktivios , OS Radbuza a MAS sv. Jana z Nepomuku „Otevíráme poklady venkova“. Díky tomuto projektu vznikne v průběhu roku 2014 a 2015 celkem 8 lokálních stálých expozic vždy tematicky zaměřených (více po rozkliknutí článku).

Pozvánka na seminář: Výroba ovocných produktů tradičně i moderně

a druhý Seminář "Environmentálně šetrný cestovní ruch"

Zveme vás na první seminář/workshop v rámci realizace projektu spolupráce "Renesance venkovského ovocnářství" na téma "Výroba ovocných produktů tradičně i moderně", který se uskuteční ve čtvrtek 30.1. 2014 od 16,00 hod. ve Spáleném Poříčí.
Akce by mohla být zajímavá nejen pro všechny, kterým je téma ovocnářství blízké, ale také pro ty co se zajímají o vaření a kulinářství vůbec, pro ty, kteří se zabývají zdravou výživou a podobně.
Více informací a pozvánky na obě akce naleznete v přiložené pozvánce (po rozkliknutí článku).

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY