Otevřete si Plzeň a objevte Plzeňský kraj

Plzeňský kraj ve spolupráci s Plzeň 2015, o.p.s., Plzeň-TURISMUS, p.o. a MAS sv. Jana z Nepomuku vydaly informační brožuru „Otevřete si Plzeň a objevte Plzeňský kraj“, která má za cíl představit regionální rozměr projektu Plzeň, Evropské hlavní město kultury 2015. Brožura byla poprvé představena na veletrhu cestovního ruchu ITEP v Plzni, je hlavním materiálem Plzeňského kraje, vydaného u příležitosti tohoto významného Evropského titulu.

Venkov Plzni - pozvánka na výstavu

 Až do 31.1.2014 můžete v Mázhausu plzeňské radnice na náměstí Republiky zhlédnout každý den zdarma výstavu Venkov Plzni - „poodhalení zajímavostí venkova Plzeňského kraje ve vazbě na tři regionální programové linie (západočeské baroko, industriální dědictví, LandArt) projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 – výstava připravena ve spolupráci Místních akčních skupin Plzeňského kraje, společnosti Plzeň 2015, o.p.s. a regionálních neziskových organizací působících v oblasti kultury a cestovního ruchu." 

Sladké mámení – nová regionální kuchařka

Oznamujeme všem hospodyním, kuchařinkám, ale i pánům kulinářům, vydání nové kuchařky plné receptů na koláče, buchty, bábovky, hnětýnky, vdolky a jiné sladké pokrmy.

Autobus 2015 a rok 2014

Autobus 2015 nabízí pro rok 2014 následující program:

Kouzelná flétna - Opera W.A.Mozarta ve stylu barokního loutkového divadla pro jednu operní zpěvačku, jednoho herce, jednoho loutkáře a klavírní doprovod. (cena za představení cca 10tis. Kč). Hra vznikla pro Autobus linky 2015, pojízdné kulturní a informační centrum projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.  Více ve článku.

29. 6. – 5. 7. 2015

 Pomalu, ale jistě se začínají blíže rýsovat hlavní záchytné body regionálního programu Plzně, coby Evropského hlavního města kultury 2015 (EHMK 2015). Nadpis tohoto článku je jednou z oněch prvních vlaštovek, je to kalendářní týden, který bude v rámci evropského hlavního města patřit našemu regionu. Dle předběžného harmonogramu se v něm můžeme těšit zejména na hlavní zahajovací večer na zámku Zelená Hora s bohatým programem, ale i další multikulturní i cíleně zaměřené atraktivity, které proběhnou na různých zajímavých místech po celém jižním Plzeňsku.

NEPOMUCKÁ HNĚTÝNKA 2013

„Bez vody neuvaříš, ale posvícenské hnětýnky upečeš!“
S tímhle tradičním heslem zveme všechny kuchařinky, maminky, babičky, prababičky, manželky, dcery či vnučky, přítelkyně ale i pečící muže do VI. ročníku soutěže a výstavy NEPOMUCKÁ HNĚTÝNKA která se koná od soboty 12. října do neděle 20. října 2013 v Městském muzeu Nepomuk – na náměstí.
 

Pozvánka na TOP týden do Spáleného Poříčí

Tzv. Top týden je tradiční akcí města Spálené Poříčí, které v něm prezentuje co nejvíce akcí a aktivit z různých odvětví kultury a zábavy. Většina akcí je zpřístupněna zdarma tak, aby je mohli navštívit opravdu všichni. Na některých akcích se podílí coby partner i MAS sv. Jana z Nepomuku.

PROGRAM TOP TÝDNE 7. – 15. ZÁŘÍ 2013:

Tři týdny baroka

Evropské hlavní město kultury 2015 otevírá již letos regionální programovou linii „Západočeské baroko“, která nabízí sérii koncertů a doprovodných akcí pod názvem Tři týdny baroka. Ty začnou 27. července a s přestávkami poběží do 22. září. Spojují pod společné téma baroka doposud samostatné akce významných pořadatelů a v součtu připravují více než dvacet hudebních představení.

Více na http://www.plzen2015.net/home-page/tri-tydny-baroka/

Almanach Prameny 2013-15

Na letošním veletrhu ITEP v Plzni bude představen unikátní turistický almanach Prameny 2013-15 pro oblast jižního Plzeňska, vydaný MAS sv. Jana z Nepomuku v rámci projektu Skrytá bohatství aneb venkov Plzni, podpořeného v rámci Programu rozvoje venkova ČR, OSA IV. Leader.

Venkov Plzni - podzimní číslo novin

 

Zde si můžete přečíst aktuální číslo podzimních novin Venkov Plzni, viz. odkaz: http://issuu.com/venkovplzni/docs/novinypodzim-mail .

Sladké mámení - Dobroty na plotně i v kuchařce

hledáme recepty regionu

Aktuálně se soustavně skloňují termíny Evropské hlavní město kultury - na Slovensku Košice a v Česku Plzeň. Většina aktivit se soustřeďuje do těchto dvou měst. Jako by se vytrácelo nevědomky v kontextu, z kterého obě města vycházejí. Plzeň by nikdy nebyla tím, čím je, bez širokého a bohatého zázemí celého regionu, celého Plzeňského kraje. A to samé lze povědět o Košicích. Nebýt kraje východního Slovenska, bylo by město mnohem chudší po všech stránkách. Právě na tomto kontextu, na bohatství historie, tradicích, kulturním dědictví, ale i aktivit současnosti a budoucnosti chceme soustředit pozornost na tento projekt v rámci dvou krajů, které jakoby ležely zrcadlově proti sobě v rámci svých zemí.

Jižní Plzeňsko ožije v květnu kulturou

 Ve druhé polovině května proběhne v našem regionu řada zajímavých akcí, z nichž bychom Vás tímto rádi pozvali zejména na následující:

Venkovské Expo 2013

V termínu 19. - 20. dubna proběhlo v Plzni na Světovaru Venkovské Expo, netradiční prezentace Místních akčních skupin Plzeňského kraje a především venkova vůbec. Celá akce byla podpořena z Programu rozvoje venkova v rámci projektu spolupráce Skrytá bohatství, aneb Venkov Plzni. Narozdíl od klasických stánků s letáky se tentokrát jednalo o živou prezentaci venkova.

Venkov se bude prezentovat v Plzni

V rámci projektu spolupráce Skrytá bohatství, do kterého jsou zapojeny téměř všechny Místní akční skupiny Plzeňského kraje, proběhne v termínu 19. - 20. 4. 2013 v Plzni na Světovaru akce "Venkov Plzni", společná prezentace kulturních, turistických i společenských zajímavostí místních akčních skupin Plzeňského kraje. Více ve článku...

Regionální Maják míří do roku 2013

V červenci 2012 začal fungovat v rámci území jižního Plzeňska pod patronací MAS sv. Jana z Nepomuku jeden z tzv. Majáků 2015 - informačních a komunikačních center týmu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Více ve článku...

*****

optp + eu + mmr
 
 

Venkovská tržnice

Evropská komise

Evropská komise - Zemědělství a rozvoj venkova

Plzeňský kraj - logo

Plzeňský kraj - logo

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHO

MAS JAKO NÁSTROJ SPOLUPRÁCE OBCÍ PRO EFEKTIVNÍ CHOD ÚŘADŮ

Kontakt

Místní akční skupina
svatého Jana z Nepomuku

-

Sídlo:
Nám. Svobody 132
335 61 Spálené Poříčí

Právní forma:
zapsaný spolek

Registrační číslo MAS pro PRV Osa IV. Leader je: 07/002/41100/232/000091

Facebook

 

© 2007 – 2018 tvorba internetových stránek MULTIMEDIA ACTIVITY